Tinklaraštis

Vaikų žaidimų aikštelė – smagi veikla kiekvienam vaikui

Jau turbūt visi žinote jog namelį medyje pastatyti ganėtinai sudėtingas variantas, nors ir labai smagus kiekvienam vaikui, tačiau męs turime pasiūlyti puikių alternatyvų. Tai vaikų žaidimų aikštelės, kurias galite susikomplektuoti pagal savo norus, išsirinkti spalvas bei dizainą. Kuomet namelį pagaminame pagal Jūsų pageidavimus, jį susirinkti galite patys, pridedame visas instrukcijas, tai gaunasi ganėtinai smagus užsiėmimas visai šeimai, kuris suburia į vieną tikslą. O statyti namelį su tėčiu, kiekvieno svajonė. Tik labai svarbu laikytis viso plano pagal instrukcija, kiekviena dalis ir varžtas turi sau skirtą vietą, todėl nereikėtų interpretuoti ir statyti pagal save. Tokiu atveju statinys gali iškilti neaiškus. Nameliai gaminami labai kokybiškai, todėl stovės ir džiugins vaikus ilgai, galite dėl tvirtumo namelį statyti ant trinkelių, jog pagrindinės dalys nesiliestų su žeme ar žole. Visi nameliai impregnuojami tai dar labiau suteikia jiems ilgaamžiškumo, stiliaus ir grožio. O jo dizainą galite priderinti ir prie pagrindinio savo kiemo pastato.

Vaiku zaidimu aikstele

Nors tai ir nėra statinys, kurio neįmanoma pasidaryti tėveliams, kurie turi darbščias rankas, tačiau jeigu neturi daug laiko visam šiam procesui, o namelio norisi jau šį sezoną, galite šiuos darbus patikėti mums, mes surasime bendrą geriausią variantą, kuris bus prieinamas tėvelių piniginei ir pradžiugins vaiko širdelę.

O žiūrint į kitus žaislus, kurie dabar ant bangos ir jų kainas, tai galime garantuoti jog mūsų kaina už nemažą vaikų namelį iš kokybiškos medienos tikrai nebus gąsdinanti ir prieinama visiems. Tad kainos supynių ir namelių prasideda jau nuo kelių šimtų ir žinoma kyla pagal Jūsų pageidavimus ir norus. Galite daug ką pridėti ar atimti, nuo to ir kis aikštelės kaina. Taip galime priimti bendrą geriausią variantą.

Dar norime pabrėžti jog vaikų žaidimų aikštelė puiki lavinamoji priemonė Jūsų vaikams. Čia jie galės atskleisti visas savo fantazijas, lavinti kūrybiškumą, norą žaisti ir kurti. Taip pat galėsite namelį nuolatos tobulinti. Įsitraukiant visa šeima galėsite pridėti naujų detalių, papuošti namelį gėlėmis, pridėti vėliavą ar nupiešti savo mylimiausią herojų. Taip namelis įgaus individualumo ir taps kiekvieno svajone.

____________________________________________________________

KĄ REIKIA ŽINOTI PASIRENKANT LAIPTUS

Ką reikia įvertinti renkantis

Ar laiptai bus patogūs ir saugūs? Atkreipkite dėmesį ne tik į laiptų konstrukciją (kuo paprastesni, be posūkių ir kitų įmantrybių, tuo saugesni), pakopos aukštį ir plotį, pagalvokite ir apie pakopos formą (su iškyšomis ar be, tiesiomis ar apvalintomis briaunomis, su popakopėmis (uždaro tipo) ar be jų), apie laiptinės apšvietimą

. Ar jie bus patikimi ir tvirti? Ar turėklai užtikrins lipančio jais žmogaus saugumą?

Kiek vietos galite skirti laiptams? Kokio dydžio (kokių matmenų) laiptus galite įsirengti?

Iš kokių medžiagų gaminsite laiptus? Reikia įvertinti ne tik pasirinktos medžiagos tvirtumą, bet ir jos priežiūros niuansus. Pavyzdžiui, medinius laiptus galima alyvuoti, tačiau tai reikės daryti gana dažnai.

Terminai 

Prieš pereinant prie laiptų konstrukcinių ypatybių aptarimo, reikėtų pateikti kai kurias apibrėžtis.

1. Laiptasija. Tai svarbiausias laikantysis laiptų elementas, kuris gali būti gaminamas iš įvairių medžiagų: dažniausiai iš medienos, metalo, kiek rečiau – iš betono. Laiptasija gali būti viena, montuojama centre (dažniausiai tai – metalinė arba betoninė sija), arba dvi lygiagrečios (dažniausiai medinės). Medinės laiptasijos dažniausiai būna dvejopos: pakopos šliejasi prie laiptasijos galine dalimi arba uždedamos ant specialių išpjovų sijoje. Laiptasijos turi laikyti visą laiptų ir jais lipančių žmonių svorį, todėl jos turi būti pakankamai storos, masyvios. Kadangi dažniausiai jų nematyti, laiptasijoms galima naudoti paprastesnę ir pigesnę medieną. Jeigu jos vis dėlto matomos, tai matomą dalį galima „apvilkti“ plonu geresnės medienos sluoksniu – įprastai ta pačia mediena, kaip ir pakopų. Laiptų konstrukcija. Terminai

2. Laiptų maršas. Dar vadinamas laiptatakiu. Tai vientisa laiptų dalis tarp dviejų aikštelių.

3. Laiptelis. Jo horizontalioji dalis vadinama pakopa, vertikalioji (jos gali ir nebūti) – popakope. Pakopa tvirtinama prie laiptasijos. Popakopė dengia tarpą tarp pakopų.

4. Turėklas (porankis). Laiptų saugumo elementas, skirtas prisilaikyti lipant. Kartu jis turi didelę estetinę reikšmę.

5. Baliustrada. Tai porankio jungiami stulpeliai (baliustros), sudarantys užtvarą.

6. Turėklų atramos. Jos dažniau vadinamos stulpeliais arba baliustromis. Šios konstrukcinės detalės montuojamos tarp laiptelio ir porankio. Sąvaržos. Specialios tvirtinimo detalės, kai laiptai montuojami sąvaržiniu būdu, o ne prie laiptasijų. Tai specialūs plieniniai varžtai, įsukami į sieną, o prie jų pritvirtinama pakopa.

 Konstrukcijų tipai. Patys paprasčiausi ir populiariausi – tiesūs vieno maršo laiptai. Tokie yra tinkamiausi montuojant laiptus savarankiškai. Kartais individualiame name tenka įrengti ne vieno, o dviejų ar daugiau maršų laiptus, atskirtus aikštelėmis. Antri pagal populiarumą – L raidės formos laiptai. Nei sraigtinių, nei spiralinių laiptų, jei nesate patyręs meistras, pačiam geriau nesiimti. Jų konstrukciniuose skaičiavimuose yra nemažai „povandeninių akmenų“. Be to, nors ir gražiai atrodo, yra mažiausiai patogūs ir nelabai saugūs, todėl dažniausiai įrengiami ten, kur dėl vietos stokos jokie kiti laiptai tiesiog netelpa.

Laiptai gali būti:

atviri (be popakopių): tokie atrodo lengvi ir grakštūs, juos lengva valyti, tačiau nėra labai saugūs, ypač jei namuose – maži vaikai;

uždari (popakopės dengia tarpus tarp pakopų): dažniausiai tai – tradicinės klasikinės architektūros ir sodybų pastatuose naudojamas laiptų tipas;

su posūkiu (laiptų pasisukimo vietose įrengiami trikampiai laipteliai): montuojami taupant vietą;

su aikštele (aikštelė skiria du laiptų maršus): prabangiausi, mat užima daug vietos. Labai patogūs laiptai, ypač jeigu jais naudojasi daugiau žmonių, taip pat nešant sunkius ar didelius daiktus. Vieni laiptai gali būti kelių konstrukcijos tipų – pavyzdžiui, ir aikštelė, ir posūkis. Vis dėlto estetiniu požiūriu tokių kombinacijų geriau vengti.

Tinkamiausia mediena

Laiptus gaminant vien iš medienos, labai svarbi šios medžiagos kokybė. Mediniai laiptai sunkūs, reaguoja į aplinkos temperatūrą ir drėgmę, todėl svarbu, kad jų mediena būtų tvirta, gerai išdžiovinta ir tinkamai apdorota. Dėl nekokybiškai išdžiovintos medienos laiptų konstrukcija ima deformuotis, atskiri elementai persikreipia, sutrūkinėja, sugadindami ir kitus elementus. Esant galimybei, bent jau laiptasijoms geriau rinktis klijuotinės medienos tašus. Taupant neretai žvalgomasi į pušies medieną. Nors ji gana pigi, bet yra neilgaamžė, nėra labai tvirta, greitai nusitrina briaunos. Laiptams rekomenduojama rinktis kietmedžius. Pavyzdžiui, maumedis dėl ypatingų sakų, bėgant laikui, įgerdamas drėgmę tik dar labiau kietėja ir tvirtėja. Uosis savo kietumu nedaug nusileidžia ąžuolui, tačiau yra pigesnis, todėl tai bene populiariausia laiptams naudojama mediena Lietuvoje. Ąžuolo, kedro, klevo, guobos ar riešutmedžio mediena kainuoja gerokai daugiau. Laiptų medieną geriausia derinti su kitais interjero elementais, pavyzdžiui, su grindų danga, langų rėmais, vidaus durimis ir baldais.

Naudingi patarimai apie medienos priežiūrą ir dengimą

Ar žinote, kaip ir kuo dengti medinius paviršius, kokia jiems reikalinga priežiūra ir kada kuris būdas naudingesnis?

Sprendimas interjere naudoti medinius paviršius – geras pasirinkimas, tačiau natūralus medis su laiku gali atrodyti vis mažiau patrauklus, neestetiškas, tad būtina pasirūpinti tinkamu medinio paviršiaus padengimu. Yra keli skirtingi būdai, kuriais verta dengti medinius paviršius.

Dengimas alyva

Alyva yra ypač populiarus pasirinkimas saugant medieną nuo išorinių pavojų. Alyvuojamos ir vidaus grindys, ir terasos lentos, ir mediniai sienų paviršiai, apdaila. Kai kurie žmonės į alyvą žiūri skeptiškai, nes prisimena senus laikus, bet verčiau pamiršti kas buvo anksčiau ir plačiau pasidomėti apie šiuolaikines alyvas, kurios vilioja dideliu spalvų asortimentų, galima išlaikyti natūralų medinių paviršių vaizdą – juk to dažniausiai ir siekiama renkantis medines grindis, sienas ar apdailos detales.

Dengti medinius paviršius alyva rekomenduojame tiems, kurie siekia sukurti jaukius, natūralius namus „arčiau gamtos“.

Lakavimas

Medinių paviršių lakavimas patrauklus tuo, jog tai suteikia ne tik gerą atsparumą išoriniams veiksniams kaip alyva, bet dar ir papildomai apsaugo nuo braižymosi. Tačiau lakas šiek tiek pakeičia natūralią medienos išvaizdą. Kokybiški, ekologiški medienos lakai suteikia galimybę medinius paviršius išlaikyti kuo natūralesnius ir tuo pat metu suteikia galimybę eksperimentuoti: daugiau blizgumo, ryškesni atspalviai, bet svarbiausia – puiki apsauga.

Lakuoti rekomenduojame tuos paviršius, kuriems teks didesnė rizika, pavyzdžiui, medinės grindys vaikų kambaryje ar koridoriuje, apsauginės medinės sienelės ir kt.

Vaškavimas

Jei kurį laiką buvo manoma, jog vaškavimas – sudėtingas ir nepatogus, tai šiandien situacija keičiasi. Vaškavimas tampa paprastas, nesudėtingas procesas, labai primenantis dažymą. Skystos masės pavidalo vaškas voleliu dengiamas ant medinio paviršiaus – tai viskas. Nebereikalinga jokia speciali ir brangi technika bei jokio sunkaus darbo. Svarbiausia vaškuojant yra tolygiai paskirstyti vašką. Įprasta manyti, jog vaškuoti paviršiai blizgūs, tačiau dabar galima sukurti ir matinius ar pusiau matinius paviršius.

Vaškuoti rekomenduojama grindis ir tuos medinius paviršius, kuriuos norite visuomet matyti lyg naujai įrengtus.

Nedengti paviršiai

Nedengti paviršiai – natūralumo simbolis, tačiau tai kur kas didesnė priežiūra ir trumpesnis tarnavimo laikas. Apie nedengtas grindis net neverta kalbėti, tuo tarpu kai kurios apdailos detalės gali būti vien tik iš natūralaus medžio ir be jokio lako, vaško ar alyvos. Tačiau tai negali būti paviršiai drėgnose patalpose, taip pat tose, kur drėgmė ar temperatūra yra nestabili – tai skatina greitas deformacijas.

Nedengtas medinis paviršius nėra geras pasirinkimas grindims, tačiau puikiai tinka sienų dangai ar dekoratyviniams elementams. Natūralaus, nedengto paviršiaus efektą padeda išlaikyti ir natūrali alyva, užpildanti medienos poras ir padidinanti jos atsparumą purvui nepakeičiant išvaizdos.

Priežiūra

Bet kokiai medžiagai reikalinga tinkamai priežiūra, o medis tikrai pasižymi reiklumu, net jei jis ir apsaugotas. Tiesa, apsaugotam medžiui priežiūra lengvesnė. Kad ir kurį metodą apsaugoti mediniams paviršiams pasirinksite, verčiau vengti ypač šlapio valymo, o neapsaugojus medienos papildomai ją valykite tik sausu būdu. Apstu įvairiausių priemonių vaškuotai, lakuotai, alyva teptai medienai, tad pamėginkite ir išsirinkite sau labiausiai patinkančią, efektyvią. Rekomenduojame išmėginti priemonę ant nedidelio plotelio ir įsitikinti, kad neatsiranda jokių pakitimų, o jos tepimui naudoti ne per šiurkščias šluostes.

Nepamirškite atnaujinti

Dažnai atlikus būsto remontą suslepiami visi įrankiai ir tikimasi, jog daugybę metų nereikės net plaktuko. Jei esate ekologijos, natūralaus interjero gerbėjai – Jums tai negalioja. Medinių paviršių apsaugos sluoksnį reikės atnaujinti jau po kurio laiko. Dažnumas priklauso ir nuo pačios medienos, ir nuo dengiančiosios medžiagos, ir nuo išorinių veiksnių. Grindys atnaujinimo prašo kur kas dažniau, medines sieneles įprastai naujinti tenka dvigubai rečiau, o kai kuriuos elementus – vos kas dešimtmetį. Dažniausiai atnaujinti tenka vaškuotą medieną, kiek rečiau – teptą alyvą, o lakuoti paviršiai Jūsų įsikišimo reikalauja mažiausiai.

Pasirinkti ekologišką ir jaukų sprendimą – medžio elementus interjere – tikrai puiku, tačiau siūlome nesirinkti spontaniškai, o įvertinti visus už ir prieš, pagalvoti, kuo apsaugosite medžio grožį, įvertinkite ir paviršiams kliūnančių išorinių veiksnių intensyvumą. Nepamirškite, jog visuomet galite kreiptis pagalbos į specialistus, kurie padės Jums išsirinkti – UAB „Riglosa“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *